fotodrukKiedy wymagamy nietypowego rozmiaru lub czasu na realizację. Te dwa czynniki decydują o zastosowaniu papieru fotograficznego i drukarki. Tradycyjnie wywoływane zdjęcia w fotolabie mają rozmiar 10x15 czy 9x6 i są wkładane do albumów fotograficznych ale co zrobić kiedy potrzeba nam nie typowego rozmiaru lub funkcji? Na myśl przychodzi tylko jedno wydruk fotografii (druk fotografii - fotodruki).

Widząc doniesienia z prasy i telewizji o milionowej sprzedaży książek okrzykniętych bestselerami lub widząc księgarnie pełne książek mamy wrażenie, że za tym stosem papierów kryją się pieniądze. Czy są to duże pieniądze? Przyjrzyjmy się biznesplanowi książki.

Najczęściej utwór taki składa się z dwóch najważniejszych działów - przeglądu literaturowego (zawierającego aktualny stan wiedzy w wybranej tematyce pracy) oraz badań własnych. Poniżej prezentujemy układ treści z uwzględnieniem drobnych elementów, o których warto pamiętać.

Jest to niejednokrotnie pierwsze dzieło autorów, które zostaje na całe życie i jest niezmiernie ważne w drodze zawodowej. Warto poświęcić czas, aby wydrukowana praca wyglądała starannie i estetycznie.

Kilka praktyczne porad, na co należy zwrócić uwagę podczas składania pracy - tekstu. DTP w pigułce.

Te sztuczki są również przydatne podczas odchudzania wielkości pracy – co często się zdarza (wymagają one stosowania metod odwrotnych). Ale zawsze pamiętajmy  o umiarze, aby nie przesadzić warto może spojrzeć krytycznie na swoje dzieło.

Niepowtarzalność dzieła zależy również od jego formy, dlatego dzięki dopracowanej formie możemy:

  • uwypuklić wartość merytoryczną utworu,
  • odwrócić uwagę od treści (nieraz jest to potrzebne),
  • spowodować, aby była zapamiętana z dobrej strony.

 

Praca dyplomowa - jak napisaćPraca magisterska jest nie tylko zwieńczeniem i podsumowaniem pięcioletnich studiów magisterskich. Może być także wizytówką studenta i swoistym listem polecającym w poszukiwaniu pracy. Przyszły pracodawca może się zorientować w twoich różnorodnych talentach i umiejętnościach.

Subcategories

Wszystko co trzeba wiedzieć aby dobrze przygotować i wydrukować materiał w dużym formacie (A0, A0+, A1, A2, B0, B1, B2). Praktyczne porady, programy, szablony dzięki, którym twoje wydruki będą wyglądały wspaniale – druk posterów, projektów, map, rysunków, CADów, rysunków technicznych, schematów czy plakatów naukowych.

Dzisiejsze możliwości techniczne umożliwiają dość tania i z wysoką jakością reprodukcję obrazów za pomocą drukarki.  Mimo że tradycyjny proces powstawania fotografii na papierze (chemiczny proces inicjowany światłem) coraz więcej drukuje się atramentówką – druk cyfrowy. Prezentujemy tu informacje umożliwiające dobre przygotowanie oraz druk materiałów fotograficznych takich jak: fotografie, kalendarze, fotoalbymy, fotoobrazy, kalendarze, tabla, fotoksiążek czy fotoplakatów.

Zebrane tu informacje pozwolą dobrze przygotować i wydrukować  prace licencjackie, prace dyplomowe, prace magisterskich, rozprawy habilitacyjne i doktorskie, dysertacje, opracowań i monografii. Od koncepcji, poprzes składanie i formatowanie (DTP) a skończywszy na obłożeniu.

W tym miejscy prezentujemy informacje o tworzeniu książek i monografii.  Na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowania książki do druku, drukowania czy publikacji w wersji elektronicznej. Poruszamy również o zagadnienia dotyczące samopoblikowania czy wydawania.

Praktyczne informacje dotyczące wydawania, redagowania periodyków takich jak dzienniki, kwartalniki, miesięczniki. Na co zwrócić uwagę podczas wydawania lub rozpoczęcia wydawania.

Jeśli masz jakieś informacje zapraszamy do podzielenia się z nimi.

Informacje dotyczące przygotowywania ulotek, broszur, gazetek, folderów, flayerów czy reklamówek. Materiały tego typu mogą pełnić różnego rodzaju rolę, nieść różnego rodzaju treść oraz być  adresowana do różnej grupy odbiorców. Uwzględniając  powyższe kryteria (roli, treści przekazywanej i grupy docelowej) można przygotować naprawdę skuteczny wydruk. Dopiero kompleksowe podejście umożliwia uzyskanie dobrej skuteczności do minimalnych kosztów – co jest najważniejsze dla zlecającego.

Elegancki skład i wydruk jest informacją o szacunku do korespondenta dlatego tak często starannie dobieramy treść i  grafikę. Druk eleganckich dokumentów, które są często pokazywane i przechowywane przez kolejne lata wymaga odpowiedniego doboru papieru i techniki druku oraz starannego przygotowania. Druk dyplomów, certyfikatów, podziękowań, zaproszeń, kartek, gratulacji.

Technika druku pozwala zadrukować  coraz większe powierzchnie, a to jest stosowane w banerach na fasady ścian (druk oczkowy), reklam na bilbordy , fototapet czy witryny sklepów. Dziś nie tylko drukujemy na papierze ale również na foliach, tworzywach sztucznych, które rozszerzają możliwości zastosowania.  Na co warto zwrócić uwagę  podczas przygotowywania materiału i  druku wielkoformatowego, szerokoformatowego.