Mając ustalone: Cel ulotki, grupę docelową i kanał dystrybucji przystąpmy do konstrukcji ulotki. Na wstępie warto zgromadzić materiał to jest grafikę (ilustrację, zdjęcia, schematy) oraz tekst (slogany, dane kluczowe (adres, miejsce wydarzenia, data), informacje).

Często spotykamy się z potrzebą przygotowania własnej nie powtarzalnej grafiki którą możemy użyć jako okłatkę, element
graficzny, w książce, w pracy, na zaproszeniu, w podziękowaniach, koszulce, materiałach reklamowych etc... W tym celu możemy „pobawić się w wizualizacji słów” . My proponujemy użycie darmowego apletu, który będzie generował chmury słów
(word clouds).

 

slub i drukCoraz częściej Państwo młodzi decydują się na wysłanie indywidualnych zaproszeń przygotowanych przez siebie. Na zaproszeniu jest najczęściej zdjęcie młodych oraz tekst przygotowany przez nich. Ślub i wesele jest to możliwość poznania dalszych członków rodzin. Umieszczenie zdjęcia młodego i młodej jest nową i dobrą tradycją umożliwiającego zobaczyć wybrańca/wybranki przez wszystkich zainteresowanych.

Nie tylko za co jest przyznany dyplom oraz sposób jego wręczenia jest ważne. Również jest bardzo ważna forma dyplomu, druku, pisma. Dopiero uwzględnienie i dopracowanie tych trzech elementów umożliwia osiągnięcie celu dyplomu, podziękowań. Na co zwrócić uwagę podczas wydruku dyplomu, podziękowań, certyfikatu.

foto-obraz

Posiadanie dawniej obrazu w dom świadczyło o zamożności i prestiżu mieszkańców. Bardzo często rodziny szlacheckie posiadały w swej kolekcji obrazy malowane nestorów rodu. Obrazy były kiedyś jedyną formą upamiętnienia  wizerunku człowieka. Malowane obrazy upamiętniały często różne wydarzenia np. Bitwa pod Racławicami znajdująca się w Panoramie Racławickiej. W tamtych czasach była to jedyna metoda obrazowania, utrwalania historii. Dziś możemy o wiele więcej ....

Druk na tkaninach jest coraz częściej spotykany, używany. Przedstawiamy podstawowe informacje jak to się robi profesjonalnie oraz jak to można zrobić w domu. Istnieją dwie popularne metody druku na tkaninach. Pierwsza jest to bezposredni druk specjalnymi atramentami a druga to termosublimacja.

Subcategories

Wszystko co trzeba wiedzieć aby dobrze przygotować i wydrukować materiał w dużym formacie (A0, A0+, A1, A2, B0, B1, B2). Praktyczne porady, programy, szablony dzięki, którym twoje wydruki będą wyglądały wspaniale – druk posterów, projektów, map, rysunków, CADów, rysunków technicznych, schematów czy plakatów naukowych.

Dzisiejsze możliwości techniczne umożliwiają dość tania i z wysoką jakością reprodukcję obrazów za pomocą drukarki.  Mimo że tradycyjny proces powstawania fotografii na papierze (chemiczny proces inicjowany światłem) coraz więcej drukuje się atramentówką – druk cyfrowy. Prezentujemy tu informacje umożliwiające dobre przygotowanie oraz druk materiałów fotograficznych takich jak: fotografie, kalendarze, fotoalbymy, fotoobrazy, kalendarze, tabla, fotoksiążek czy fotoplakatów.

Zebrane tu informacje pozwolą dobrze przygotować i wydrukować  prace licencjackie, prace dyplomowe, prace magisterskich, rozprawy habilitacyjne i doktorskie, dysertacje, opracowań i monografii. Od koncepcji, poprzes składanie i formatowanie (DTP) a skończywszy na obłożeniu.

W tym miejscy prezentujemy informacje o tworzeniu książek i monografii.  Na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowania książki do druku, drukowania czy publikacji w wersji elektronicznej. Poruszamy również o zagadnienia dotyczące samopoblikowania czy wydawania.

Praktyczne informacje dotyczące wydawania, redagowania periodyków takich jak dzienniki, kwartalniki, miesięczniki. Na co zwrócić uwagę podczas wydawania lub rozpoczęcia wydawania.

Jeśli masz jakieś informacje zapraszamy do podzielenia się z nimi.

Informacje dotyczące przygotowywania ulotek, broszur, gazetek, folderów, flayerów czy reklamówek. Materiały tego typu mogą pełnić różnego rodzaju rolę, nieść różnego rodzaju treść oraz być  adresowana do różnej grupy odbiorców. Uwzględniając  powyższe kryteria (roli, treści przekazywanej i grupy docelowej) można przygotować naprawdę skuteczny wydruk. Dopiero kompleksowe podejście umożliwia uzyskanie dobrej skuteczności do minimalnych kosztów – co jest najważniejsze dla zlecającego.

Elegancki skład i wydruk jest informacją o szacunku do korespondenta dlatego tak często starannie dobieramy treść i  grafikę. Druk eleganckich dokumentów, które są często pokazywane i przechowywane przez kolejne lata wymaga odpowiedniego doboru papieru i techniki druku oraz starannego przygotowania. Druk dyplomów, certyfikatów, podziękowań, zaproszeń, kartek, gratulacji.

Technika druku pozwala zadrukować  coraz większe powierzchnie, a to jest stosowane w banerach na fasady ścian (druk oczkowy), reklam na bilbordy , fototapet czy witryny sklepów. Dziś nie tylko drukujemy na papierze ale również na foliach, tworzywach sztucznych, które rozszerzają możliwości zastosowania.  Na co warto zwrócić uwagę  podczas przygotowywania materiału i  druku wielkoformatowego, szerokoformatowego.