Postaramy się w tym miejscu napisać na co warto zwrócić uwagę, aby prezentacja wyglądała dobrze. Są to praktyczne rady, które niejednokrotnie się sprawdziły. Jak w każdej prezentacji jest najważniejsza treść ale nie należy zapomnieć o formie.

programy do tworzenia posterów - pobierz zadarmoJaki program wybrać do przygotowania posteru, plakatu? – to pytanie często zadajemy sobie przed przystąpieniem do pracy, przed konferencją lub prezentacją posterową. Chcielibyśmy, aby wybrany program był prosty, a przy tym umożliwiał szybko stworzenie  ładnego posteru, plakatu.

 

posterWyobraź sobie dużą konferencję z udziałem 200-300 osób, na którą zgłoszono 150 komunikatów. Na każdy komunikat trzeba przeznaczyć minimum 10 minut plus 5 minut na dyskusję. Łącznie daje to 2250 minut, czyli blisko 38 godzin wykładów bez przerwy.

przechowywanie posterow i plakatow - teczki  i tubyDokumenty wymiaru A4, A nawet A3 nie stanowią problemów w przechowywaniu i transporcie. Zaś wydruki większe są bardziej narażone na uszkodzenia więc powinno się je przechowywać w specjalnych pojemnikach.

Na cenę wydruku, posteru, plakatu projektu wpływa jakość wydruku, stopień zatuszowania oraz jakość papieru i szybkość realizacji.

Na początek trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia, które są często utożsamiane ze sobą: dobra książka i dobrze sprzedająca się książka. Dopiero wówczas można osiągnąć zamierzony cel świadomie i szybko.

zdjecie do paszportu -wymiaryW wytycznych ministerialnych dotyczących fotografii do paszportu jest napisane ...wydrukowane na papierze wysokiej jakości... czemu więc tego nie zrobić w domu jeśli dysponujemy aparatem cyfrowym (kieszonkowym, głuptakiem, czy lustrzanką) i komputerem. Fotografie dla małych dzieci przeważnie robią rodzice nie musząc ich ciągnąc po fotografach, ale i dorośli coraz częściej wybierają tą formę oszczędzając pieniądze i czas.

zdjecie-do-dowodu-osobistegoKierując się oszczędnością czy brakiem czasu na pójście do fotografa możemy przygotować zdjęcie paszportowe w domu. Ponieważ fotografia jest i tak czarnobiała w dokumentach, w małej skali więc nie musi być super artystyczna, ba nawet u niektórych wyjdzie lepiej niż studiu fotograficznym.

Subcategories

Wszystko co trzeba wiedzieć aby dobrze przygotować i wydrukować materiał w dużym formacie (A0, A0+, A1, A2, B0, B1, B2). Praktyczne porady, programy, szablony dzięki, którym twoje wydruki będą wyglądały wspaniale – druk posterów, projektów, map, rysunków, CADów, rysunków technicznych, schematów czy plakatów naukowych.

Dzisiejsze możliwości techniczne umożliwiają dość tania i z wysoką jakością reprodukcję obrazów za pomocą drukarki.  Mimo że tradycyjny proces powstawania fotografii na papierze (chemiczny proces inicjowany światłem) coraz więcej drukuje się atramentówką – druk cyfrowy. Prezentujemy tu informacje umożliwiające dobre przygotowanie oraz druk materiałów fotograficznych takich jak: fotografie, kalendarze, fotoalbymy, fotoobrazy, kalendarze, tabla, fotoksiążek czy fotoplakatów.

Zebrane tu informacje pozwolą dobrze przygotować i wydrukować  prace licencjackie, prace dyplomowe, prace magisterskich, rozprawy habilitacyjne i doktorskie, dysertacje, opracowań i monografii. Od koncepcji, poprzes składanie i formatowanie (DTP) a skończywszy na obłożeniu.

W tym miejscy prezentujemy informacje o tworzeniu książek i monografii.  Na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowania książki do druku, drukowania czy publikacji w wersji elektronicznej. Poruszamy również o zagadnienia dotyczące samopoblikowania czy wydawania.

Praktyczne informacje dotyczące wydawania, redagowania periodyków takich jak dzienniki, kwartalniki, miesięczniki. Na co zwrócić uwagę podczas wydawania lub rozpoczęcia wydawania.

Jeśli masz jakieś informacje zapraszamy do podzielenia się z nimi.

Informacje dotyczące przygotowywania ulotek, broszur, gazetek, folderów, flayerów czy reklamówek. Materiały tego typu mogą pełnić różnego rodzaju rolę, nieść różnego rodzaju treść oraz być  adresowana do różnej grupy odbiorców. Uwzględniając  powyższe kryteria (roli, treści przekazywanej i grupy docelowej) można przygotować naprawdę skuteczny wydruk. Dopiero kompleksowe podejście umożliwia uzyskanie dobrej skuteczności do minimalnych kosztów – co jest najważniejsze dla zlecającego.

Elegancki skład i wydruk jest informacją o szacunku do korespondenta dlatego tak często starannie dobieramy treść i  grafikę. Druk eleganckich dokumentów, które są często pokazywane i przechowywane przez kolejne lata wymaga odpowiedniego doboru papieru i techniki druku oraz starannego przygotowania. Druk dyplomów, certyfikatów, podziękowań, zaproszeń, kartek, gratulacji.

Technika druku pozwala zadrukować  coraz większe powierzchnie, a to jest stosowane w banerach na fasady ścian (druk oczkowy), reklam na bilbordy , fototapet czy witryny sklepów. Dziś nie tylko drukujemy na papierze ale również na foliach, tworzywach sztucznych, które rozszerzają możliwości zastosowania.  Na co warto zwrócić uwagę  podczas przygotowywania materiału i  druku wielkoformatowego, szerokoformatowego.