ksiazka-pieniadzeNa początek trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia, które są często utożsamiane ze sobą: dobra książka i dobrze sprzedająca się książka. Dopiero wówczas można osiągnąć zamierzony cel. O tym jest właśnie poniższy artykuł.

Mówi się, że książka jest najlepszym przyjacielem i nadaje się na dobry prezent. Ponieważ w księgarniach jest zalew taniej książki w miękkich okładkach może warto samemu przygotować taki prezent. Wystarczy zakupić w wersji elektronicznej, zlecić druk (nie zapominajmy o umieszczeniu dedykacji) i oprawić.

siec sprzedazy ksiazekAby książka przyniosła zysk autorowi, zwróciła koszty wydania a przede wszystkim spełniła swój cel musi być czytana. Aby była czytana musi spełniać trzy najważniejsze  warunki: dostępność, pozyskanie czytelników oraz treść.

pieniadze z ksiazki - biznes plan ksiazkiWidząc doniesienia z pasy i telewizji o milionowej sprzedaży okrzykniętych bestselerami lub widząc pełne księgarnie książek czy salonów książek mamy wrażenie, że za tym stosem papierów kryją się pieniądze. Czy są to duże pieniądze? Przyjrzyjmy się biznesplanowi książki.

Coraz popularniejsze staje się własne drukowanie książek. Jest to podyktowane dostępnością ich w wersji elektronicznej oraz możliwością doboru formatu do swoich oczekiwań. Często bywa tak, iż książki nie są dostępne w wersji papierowej lub przysłanie ich zajęłoby dużo czasu.

Międzynarodowy Znormalizowany Numer Książki (ang. International Standard Book Number, ISBN) – niepowtarzalny 13-cyfrowy identyfikator książki; do 31 grudnia 2006 r. zawierał 10 cyfr. Według zaleceń standardu numer ten powinien identyfikować wydawcę, jak również specyficzny tytuł oraz edycję (wydanie). 

Postaramy się w tym artykule napisać punktowo co trzeba zrobić i na co uważać aby stać się szczęśliwym posiadaczem swojej książki.

Aby książka przyniosła zysk autorowi, zwróciła koszty wydania a przede wszystkim spełniła swój cel musi być czytana. Aby była czytana musi spełniać trzy najważniejsze  warunki: dostępność, pozyskanie czytelników oraz treść.

Czyli Jak promować książkę?