Najczęściej utwór taki składa się z dwóch najważniejszych działów - przeglądu literaturowego (zawierającego aktualny stan wiedzy w wybranej tematyce pracy) oraz badań własnych. Poniżej prezentujemy układ treści z uwzględnieniem drobnych elementów, o których warto pamiętać.

Jest to niejednokrotnie pierwsze dzieło autorów, które zostaje na całe życie i jest niezmiernie ważne w drodze zawodowej. Warto poświęcić czas, aby wydrukowana praca wyglądała starannie i estetycznie.

Kilka praktyczne porad, na co należy zwrócić uwagę podczas składania pracy - tekstu. DTP w pigułce.

Te sztuczki są również przydatne podczas odchudzania wielkości pracy – co często się zdarza (wymagają one stosowania metod odwrotnych). Ale zawsze pamiętajmy  o umiarze, aby nie przesadzić warto może spojrzeć krytycznie na swoje dzieło.

Niepowtarzalność dzieła zależy również od jego formy, dlatego dzięki dopracowanej formie możemy:

  • uwypuklić wartość merytoryczną utworu,
  • odwrócić uwagę od treści (nieraz jest to potrzebne),
  • spowodować, aby była zapamiętana z dobrej strony.

 

Praca dyplomowa - jak napisaćPraca magisterska jest nie tylko zwieńczeniem i podsumowaniem pięcioletnich studiów magisterskich. Może być także wizytówką studenta i swoistym listem polecającym w poszukiwaniu pracy. Przyszły pracodawca może się zorientować w twoich różnorodnych talentach i umiejętnościach.