zdjecie do paszportu -wymiaryW wytycznych ministerialnych dotyczących fotografii do paszportu jest napisane ...wydrukowane na papierze wysokiej jakości... czemu więc tego nie zrobić w domu jeśli dysponujemy aparatem cyfrowym (kieszonkowym, głuptakiem, czy lustrzanką) i komputerem. Fotografie dla małych dzieci przeważnie robią rodzice nie musząc ich ciągnąc po fotografach, ale i dorośli coraz częściej wybierają tą formę oszczędzając pieniądze i czas.

zdjecie-do-dowodu-osobistegoKierując się oszczędnością czy brakiem czasu na pójście do fotografa możemy przygotować zdjęcie paszportowe w domu. Ponieważ fotografia jest i tak czarnobiała w dokumentach, w małej skali więc nie musi być super artystyczna, ba nawet u niektórych wyjdzie lepiej niż studiu fotograficznym.

fotodrukKiedy wymagamy nietypowego rozmiaru lub czasu na realizację. Te dwa czynniki decydują o zastosowaniu papieru fotograficznego i drukarki. Tradycyjnie wywoływane zdjęcia w fotolabie mają rozmiar 10x15 czy 9x6 i są wkładane do albumów fotograficznych ale co zrobić kiedy potrzeba nam nie typowego rozmiaru lub funkcji? Na myśl przychodzi tylko jedno wydruk fotografii (druk fotografii - fotodruki).

Widząc doniesienia z prasy i telewizji o milionowej sprzedaży książek okrzykniętych bestselerami lub widząc księgarnie pełne książek mamy wrażenie, że za tym stosem papierów kryją się pieniądze. Czy są to duże pieniądze? Przyjrzyjmy się biznesplanowi książki.