Postaramy się w tym miejscu napisać na co warto zwrócić uwagę, aby prezentacja wyglądała dobrze. Są to praktyczne rady, które niejednokrotnie się sprawdziły. Jak w każdej prezentacji jest najważniejsza treść ale nie należy zapomnieć o formie.

programy do tworzenia posterów - pobierz zadarmoJaki program wybrać do przygotowania posteru, plakatu? – to pytanie często zadajemy sobie przed przystąpieniem do pracy, przed konferencją lub prezentacją posterową. Chcielibyśmy, aby wybrany program był prosty, a przy tym umożliwiał szybko stworzenie  ładnego posteru, plakatu.

 

posterWyobraź sobie dużą konferencję z udziałem 200-300 osób, na którą zgłoszono 150 komunikatów. Na każdy komunikat trzeba przeznaczyć minimum 10 minut plus 5 minut na dyskusję. Łącznie daje to 2250 minut, czyli blisko 38 godzin wykładów bez przerwy.

przechowywanie posterow i plakatow - teczki  i tubyDokumenty wymiaru A4, A nawet A3 nie stanowią problemów w przechowywaniu i transporcie. Zaś wydruki większe są bardziej narażone na uszkodzenia więc powinno się je przechowywać w specjalnych pojemnikach.

Na cenę wydruku, posteru, plakatu projektu wpływa jakość wydruku, stopień zatuszowania oraz jakość papieru i szybkość realizacji.

Na początek trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia, które są często utożsamiane ze sobą: dobra książka i dobrze sprzedająca się książka. Dopiero wówczas można osiągnąć zamierzony cel świadomie i szybko.