Legitymacja szkolna jest nie tylko dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania ucznia do szkoły, ale jeżeli uczeń nie posiada dowodu osobistego ani paszportu legitymacja szkolna jest także poświadczeniem jego tożsamości. Warto więc zadbać o dobrej jakość zdjęcie.

Zdjęcie na samej legitymacji jest umieszczane w okienku 3 na 4,2 cm, oznacza to, że jeżeli zrobimy zdjęcie o innych wymiarach np. 3,5 na 4,5 cm (a o takie często proszą szkoły) fotografia zostanie odpowiednio przycięta. Ponieważ przepisy tak naprawdę nie precyzują wymogów zdjęcia do legitymacji szkolnej, najlepiej jest zapytać dyrektorkę/dyrektora szkoły lub pracownika sekretariatu który to zdjęcie przyjmuje.

Najczęściej robione fotografie spełniają wymagania zdjęć do dowodu osobistego (sprzed 1.03.2015 roku)

Zrobione

  • bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami
  • w pozycji lewego półprofilu z widocznym lewym uchem i zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy

 

Zdjęcie zarówno do legitymacji szkoły podstawowej jak gimnazjum czy liceum będzie spełniać te same wymogi. Sprawa jest nieco bardziej złożona jeżeli chodzi o zdjęcie do legitymacji studenckiej – dochodzi etap wgrania zdjęcia w formie cyfrowej. Do innych wymiarów zostaną też przycięte fotografie – 2 na 2,5 w przypadku legitymacji studenckiej; 3 na 4,2 cm w przypadku legitymacji szkolnej.

 

zebrała kawoszka24

Add comment


Security code
Refresh