Zdjęcie do dyplomu umieszczone na dyplomie jest przewija się przez całe życie. Dyplom jest przedkładany w momencie aplikowania do pracy, kopia znajduje się w archiwum pracowniczym (kadrach), często wymagany przy podejmowania studiów podyplomowych jak i również rodzinie, znajomym. Dyplom jest zwieńczeniem pracy i wysiłku absolwenta dlatego jest on tak ważny dlatego ważne jest zdjęcie do dyplomu.

 


1. Jak przygotować się do zdjęcia do dyplomu  by było ładne?

Najważniejsza jest twoja twarz, która będzie odzwierciedleniem twojej formy fizycznej i psychicznej.
 - twarz wypoczęta. By była twarz wypoczęta na zdjęciu do dyplomu warto robić będąc wypoczętym, przed południem, po dobrze przespanej nocy. Chyba, że specjalnie chce się mieć umęczoną
- twarz radosna. Podczas robienia zdjęcia pomyśl o czymś miłym, przypomnij sobie fajne miejsce lub osobę, która w prawie cię w radość (ukochana/ukochany) . Twarz smutna.
- twarz zadbana, umyj pomasuj. Dla mężczyzny ogol się godzinę przez (nową maszynką), podrażnienia znikną przez godziną. (nie idź bez pośrednio po goleniu to będzie widać lub po długim czasie – zarost rośnie i będziesz na twarzy widział ciemne, szare pole a skóra jest przecież koloru cielesnego). Dla kobiet dobrze zrobiony makijaż, dbaj o to aby nie była skóra tłusta bo będzie się błyszczała.
- powaga ale nie na bormaszynie. Wyprostuj plecy pochyl się lekko głowę  do przodu
- ubiór. Mimo tego iż widać przede wszystkim twarz na zdjęciu dyplomowym widać również fragment ubrania. Ważne aby było schludne i nie odciągało uwagi od twarzy.

Jak zrobić zdjęcie do dyplomu?

Czy wybierzesz fotografa czy kolegę ważne aby były spełnione warunki takie jak:
- tło, jasne gładkie. Często używa się szarych kolorów bo szary wyciąga kolory.  Połóż jakiekolwiek zdjęcie na szarą kartkę (podłogę, ścianę, ubranie) a potem na tło kolorowe to sam zobaczysz, które ci się bardziej podoba. Często stosuje się jasny kolor niebieski ze względu iż kolor niebieski jest o wiele lepiej rejestrowany przez aparaty (światło niebieskie ma większa energię).
- oświetlenie, w studiach (bez użycia światła słonecznego) używa się dwóch lub trzech lamp błyskowych by oświetlić dobrze obiekt. Bardzo często jedną z lamp daje się z tyłu dla tła by efekt cienie zlikwidować. Efekt cienia też się likwiduje stawiając tło pół metra za obiektem.

Warunkach amatorskich ważne jest wykorzystanie światła słonecznego (bo jest ono bardzo wysoko energetyczne), jeśli jest ostre można np. odbić od dołu kartką białego bloku, karimatą białą. Użycie Lampy błyskowej w dobrze oświetlonym pomieszczeniu eliminuje cienie wewnętrzne.

Czy można zrobić zdjęcie do dyplomu w domu?

Dostęp do lustrzanek, aparatów cyfrowych które mają już bardzo wysokie parametry odnośnie czułości, rozdzielczości ułatwia wykonanie zdjęcia. Jeśli ma się znajomego bardzo łatwo tego dokonać samodzielnie ciężko do wykonania chyba że ze statywem i samowyzwalaczem.

Cena Zdjęcia do Dyplomu?

U fotografa w dużych miastach cena rozpoczyna się od 40 złotych do 80 a czasami nawet 120zł (Warszawa). Cena jest wysoka bo jest to wyjątkowe zdjęcie, wykorzystuje się studio oraz wskazuje iż cena =  jakość (ten skrót myślowy sprawia iż jesteśmy zdolni przepłacać). Jak zapłacę 80zł to będę miał zdjęcie wysokiej jakości, a przecież to wyjątkowe. Nie mówię nie, ale zachęcam do wykonania samodzielnego zdjęcia. Spróbowanie na pewno nie zaszkodzi szansa korzyści  iż w kieszeni zostanie 50zł jest duża.

Wymiary zdjęcia do dyplomu

Zdjęcie do dyplomu ma wymiary:  
Dyplom magisterski 45x65
Dyplom licencjacki 45x65

Comments   

# tak jakość a cenaGoral 2013-07-24 14:54
tak, kiedyś było że za jakośc trzrba płacić potem wykorzystały to osoby z reklamy i stwierdziły że jak za coś się płaci 150zł to musi być tyle warte, potem okazywało się że warte było 5 złoty i tak jest ze zdjęciami - jak masz potrzebe zedrą od ciebie kupe kasy i dadzą tobie na płycie miniaturkę zdjęcia o szerokosci 150 pikseli , potem jak się spostrzeżesz udadzą że pomylili się przez omyłke, ale jak już jesteś to zrobia Tobie 20% taniej - tak w moim przypadku było, niestety trzeba dzisiaj byc specjalistą ze wszystkiego
Reply | Reply with quote | Quote
# kolorAlicja 2013-09-04 09:40
"a skóra jest przecież koloru cielesnego" nie ma takiego koloru, jest kolor cielisty ;-)
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh