nowy-dowod-osobisty-szczecinZebrane Informacje dotyczące dowodu osobistego w mieście Szczecin:  Jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia dowodu osobistego w Szczecinie? Jak wyrobić dowód osobisty w Szczecinie? Gdzie i kiedy wyrobić dowód osobisty Szczecin.  Skąd pobrać wniosek o dowód osobisty. Dowód osobisty jest obowiązkowym jedynym dokumentem tożsamości w Polsce, mającym termin ważności 10 lat.

 

Miejsce  składania wniosku i wydawania nowego dowodu osobistego w Szczecinie

Wnioski na dowody osobiste przyjmowane są w Biurze Obsługi Interesantów (prawe skrzydło Urzędu Miasta, parter, sala nr 62, stanowiska 7,8,9,10, 33,34), które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 16.00.

Osoby mieszkające na prawobrzeżu Szczecina mogą składać wnioski o wydanie dowodu osobistego w Filii Urzędu Miasta Szczecin przy ul. Rydla 39-40, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Procedura związana z wytworzeniem dokumentu realizowana jest w Warszawie przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych.


Dokumenty wymagane przy składaniu wniosku o wydanie  dowodu osobistego

1. Wniosek o wydanie dowodu osobistego (możliwość wypełnienia w Urzędzie (w kolejce), jak i również do pobrania ze strony )
2. Dwie aktualne, wyraźne i jednakowe fotografie o wymiarach 35x45 mm (więcej informacji http://photoid.eu)
3. Inny dokument ze zdjęciem (np. legitymacja szkolna, paszport) lub przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym, w celu potwierdzenia tożsamości;
4. Odpis skrócony aktu urodzenia (tylko w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński i urodziły się poza gminą Szczecin);
5. Odpis skrócony aktu małżeństwa (w przypadku osób, które wstąpiły w związek małżeński, jeżeli akt nie został sporządzony przez Urząd Miasta Szczecin);
6. Poświadczenie obywatelstwa polskiego (na żądanie Urzędu Miasta Szczecin- w przypadku wątpliwości co do obywatelstwa).

Przy składaniu wniosku o wymianę dowodu osobistego proszę zabrać dodatkowo stary dowód osobisty (dotychczasowy)

Dokumenty wymagane przy odbiorze dowodu osobistego:

1. Potwierdzenie złożenia wniosku (część B formularza)
2. Dowód osobisty (w przypadku wymiany)

Wniosek o wydanie dowodu osobistego składa się osobiście. Również sam dokument odbiera się osobiście. W przypadku osób obłożnie chorych lub niepełnosprawnych - należy skontaktować się z Urzędem.

Czas oczekiwania na wydanie dokumentu (dowód osobisty Szczecin)

W Szczecinie na odbiór nowego dowodu osobistego czeka się jeden miesiąc. Stan realizacji można dowiedzieć się poprzez stronę: http://www.eurzad.szczecin.pl/chapter_51034.asp

Opłaty za wydanie dowodu osobistego
Brak, ustawowo nie pobiera się za wyrobienie dowodu osobistego

Zgłoszenie utraty dowodu osobistego:
Osoba, która utraciła dowód osobisty musi niezwłocznie zawiadomić o tym najbliższy organ gminy lub właściwą polską placówkę konsularną. Organy te wydają zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do czasu wydania nowego dokumentu, oraz powiadamiają o tym organ, który wydał dowód osobisty, w celu unieważnienia dokumentu.

Zdjęcie do dowodu osobistego Wrocław
Zdjęcie można wykonać poprzez generator fotografii on line dostępnej na tej stronie powyżej. Szczególnie nadaje się dla osób zabieganych, oszczędnych oraz do przygotowania zdjęć dla dzieci. Zdjęcie również wykonują odpłatnie fotografowie w centrum miasta.

Więcej informacji o dowodzie osobistym.

Na stronie photoid.eu znajdziecie Państwo więcej informacji o dowiedzie osobistym jak i generator on line przygotowania zdjęcie do dowodu osobistego. Szczególnie polecamy dla małych dzieci (dowód osobisty dla dziecka Wrocław).

Innym źródłem informacji jest oficjalna strona miasta to jest Urzędu Miasta Szczecin, gdzie znajdują się szczegółowe, standardowe informacje o dowodzie osobistym dla mieszkańców Szczecina. Adres strony: http://www.eurzad.szczecin.pl/chapter_51049.asp

Comments   

# szczecin-LondynEwa 2013-07-14 09:29
Teraz bede jechała do szczecina z mojego kochanego Londynu aby wyrobić sobie dowód. Wszystkie dokumenty juz mam, fotografie także sama zrobiłam. Dodatkowo dzwoniłam się i pytałam, wszystkie informacje zawarte na stronie potiwerdzam i trzymajcie sie cieplo kochani szczecinianie ;)
Reply | Reply with quote | Quote
# zapytaniekrzysztof 2014-06-03 12:42
Prosze o pooc bo nie wie ile wczesniej moge wyrobic dowod osobisty gdyz jego waznosc konczy sie we wrzesniu ? Czy moge wniosek i dwie fotografie juz zlozyc na poczatku lipca ? Bardzo dziekuje o podpowiedz.....


TAK
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh