Łatwo i szybko wykonasz zdjęcie dziecka do dokumentu – dowodu osobistego korzystając z praktycznych wskazówek i oprogramowania on line zamieszczonego tutaj. Nie musisz chodzić do fotografa, płacić 30-40złotych – możesz to zrobić o wile taniej (koszt odbitki) w domu.


Zdjęcie dziecka do dowodu osobistego samodzielnie nie trzymającego główki (niemowlaka).

Zdarza się iż dziecko jeszcze jest niemowlakiem, jest małe i nie trzyma samo główki ani też nie siedzi. Wtenczas trzeba wykonać zdjęcie na leżąco.

Potrzeba nam  jasnego i jednorodnego tła (powierzchnia gładka, bez wzorów). Może to być pielucha flanelowa (od strony lewej - bez wzoru), prześcieradło, kocyk, obrus.

Najlepiej robić zdjęcie kiedy jest oświetlenie dzienne. Światło dzienne ma przyjemną barwę i jest mocniejsze niż światło żarówek. Aparat jest przystosowany do światła dziennego. Nie trzeba bezpośrednio mocnego światła, można w cieniu wykonać.

Aparat fotograficzny, kompaktowy minimum 2MB (teoretycznie nie starszy nisz 5 lat). Z wyłączeniem lampy błyskowej by dziecka nie oślepić.

Kładziemy dziecko na tapczanie, przewijaku na wybranym tle i robimy zdjęcie w odległości  ok. 1 metra. Wykonujemy parę ujęć. Twarz musi być pokazywać lewe ucho głowa obrócona o 45 stopni. (Popatrz na swój dowód osobisty), bez nakrycia głowy, okularów, smoczka.  Po wykonaniu wybierasz najładniejsze i  i postępujesz według wskazówek generatora.

Cień - czesto sie zdaża, dziecko jest nie równomiernie oświetlone bo np.: przewijak leży od strony okna, w takim wypadku zamiast męczyć się z innymi źródłami światła można przenieść dziecko na łóżko rodziców - gdzie można odpowienio obrócić aby zapewnić równomierne oświetlenie. Zdjęcie małemu dziecku najlepiej robi się we dwie osoby, gdyż jedna osoba moża urzymać uwagę dziecka a druka ma czas do obsługiwania aparatu.

Zdjęcie małego dziecka do dowodu osobistego chodzącego

Tu już mamy sprawę łatwiejszą. To zdjęcie można już wykonać używając ściany, drzwi, płótna rozciągniętego jako tła.
Najlepiej robić to w świetle dziennym stawiając dziecko 0,5 metra od ściany i wykonując zdjęcie. Zdjęcie musi być bez nakrycia głowy, okularów, smoczka. Twarz musi być pokazywać lewe ucho głowa obrócona o 45 stopni. (Popatrz na swój dowód osobisty).  Po wykonaniu serii zdjęć wybierasz najładniejsze i  i postępujesz według wskazówek generatora.

Zapraszamy do komentowania Zdjęcie dziecka do dowodu osobistego

Comments   

# Fotografia dziecka do dowodu osobistegokorol 2012-05-04 16:21
Czesc ;-)

Robiłem zdjęcie mojej córeczce Ani 5 miesięcznej. Ja robiłem zdjęcie zaś żona zabawiała. Trwało to 20 minut co się na tym uśmialiśmy to nasze. Fajny ten generator ułatwił sprawę 8).

Kiedy miała 9 miesięy miała chrzest byliśmy u fotografa profesjonalnego (dwie kupy po drodze :), wyszła jak Indianka czerwona od płaczu.

POLECAM SAMODZIELNE przygotowanie zdjęcia do dowodu osobistego dla dziecka - to nie jest trudne, najtrudniejsze wydaje się kadrowanie ale program tu jest całkiem fajny.
Reply | Reply with quote | Quote
# Zdjęcie do dowodu dzieckaJimi 2013-02-02 22:15
Przy fotografiach dzieci należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby:
- tło zdjęcia było jednorodne i jasne (bez innych osób w kadrze) podczas wykonywania zdjęcia,
- dziecko musi mieć zamknięte usta, twarz dziecka nie była zasłonięta,
- na fotografii dziecko nie może mieć dodatkowych przedmiotów przy twarzy (np. zabawka).
Ważne !!
Dzieci do piątego roku życia nie wymagają zdjęć zawierających cechy biometryczne.
Dopuszczalne są odstępstwa od określonych powyżej zaleceń.
Reply | Reply with quote | Quote
# To fajneJoli 2013-02-02 22:29
fotografia dla dziecka samemu najlepiej w domowych warunkach i paszport czy dowód gotowy
Reply | Reply with quote | Quote
# Udalo sięWitold 2013-06-04 11:08
Robiłem zdięcia mojemu urwisowi 2 miesiące, zrobiłem 5 zdjęć - wykadrowałem waszym programem i zamówiłem odbitkę - naprawde czas realizacji oraz jakość godna do pozazdroszczeni a - pozdrawiam Witold
Reply | Reply with quote | Quote
# Udało mi sie zdjęcie dziecka do dowoduYXZ 2013-07-13 19:26
Chciałam się podzielić że udało mi się wykonac zdjęcie dziecka, mieszkam pod warszawą do fotografa mam jakies 10km , a bobas nie lubi jazdy autem w szczególności w upały, poczytałam, i zdecydowałam się że zrobie , wygenerowaną odbitkę dołączyłam do zdjęć z poprzednich wakacji i wywołałam w punkcie, dlatego wyszło mi kilkadziesiąt groszy. W urzędzie zachwali moje zdjęcie i synka - może dlatego że to mała gmina - czułam się swietnie, zawsze chciałam byc fotografem a tu taka niespodzianka, i te komplementy. Ciesze się że generator na stronach photoid.eu odkryłam
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh