Wykonanie zdjęć do dokumentów korzystając z kamery internetowej. Każda dziedzina elektroniki rozwija się bardzo szybko, tak też jest z rozwojem kamer internetowych (webcam) które

mogą obecnie dawać dużo lepsze jakości filmy/zdjęcia niż 10 lat temu. Podstawowym modelem który królował kiedyś były kamery oparte na matrycy CMOS o rozdzielczości 640x480 px. Obecnie bez problemu można kupić kamery rozdzielczość jest 1280 x 720 px oraz o znacznej lepszych parametrów obrazu. Kamery te mogą być używane do wideo konwersacji (np..: przez skype), a także do rejestrowania obrazu a nawet wyświetlania tego obrazu zastosowaniem technologi Full HD. Związku z tym że rozwój kamer poszedł znacznie do przodu I będą one wciąż rozwijane zdecydowaliśmy dać użytkownikowi naszego portalu photoid.eu możliwość wykonywania zdjęcia jeszcze szybciej niż do tej pory był wstanie wykonać, czyli z wykorzystaniem kamery internetowej.

Jaki model kamery internetowej do robienia zdjęć?

Oczywista odpowiedź jest taka, że najlepiej jest wybrać model kamery internetowej jak najlepszej na rynku (np.; Logitech HD Pro Webcam C920 oferujące wykonywanie zdjęcia o rozdzielczości 15 MegaPikseli), ale niestety jej koszt jest około 500złoty. Kupawanie kamery internetowej jedynie z myślą zrobienia zdjęcia do ID, mija się z sensem więc tak jak w podobnym artykule polecamy żeby wziąć model który obecnie posiadamy.

Jak wykonać zdjęcie kamerą internetową

Naszą aplikacją wybierając, że chcemy skorzystać z kamery internetowej:

Zdjęcie kamerą internetową do paszportu
Zdjęcie kamerą interentową do dowodu osobistego
Zdjęcie kamerą interentową do prawa jazdy
Zdjęcie kamerą interentową do legitymacji, oraz portali społecznosciowych
Zdjęcie kamerą internetową do Dyplomu

Jak poprawić obraz z kamery internetowej

Obraz z kamer internetowych o niskich parametrach jest słaby, można ten obraz poprawić poprzez zastosowanie kilka prostych trików, które nie tylko przydają się do zrobienia zdjęcia kamerą internetową ale także do prowadzenia wideokonferencji. Wówczas możemy znacząco poprawić obraz z naszej kamery internetowej. Trzeba zwrócić uwagę na:

  • Nie używaj światła z monitota, bądz z LCD do oświetlania twoje sylwetki, użyj dodatkowego źródła światła, najlepiej naturalnego, bądź rozproszonego, o naturalnym kolorze
  • Rozproszenie światło, kilka źródeł światła poprawiają wygląd, kolory są bardziej naturalne i niwelują cień
  • masz okulary musisz pozbyć się refleksów od „komputera" poprzez zastosowania światła o większym natężeniu niż ekran twojego komputera. Świato ma padać na Ciebie z kierunku komputera (np.: lampka)
  • Użyj jednolitego jasnego tła z tyłu
  • Kompozyjcja – czasami zdaża się że założona koszula np.: ostry kolor zielony zakłuca balans bieli obrazu, wówczas musisz zobczyć czy zmiana ubrania lub tła nie poprawi jakości balansu bieli czyniąc go bardziej naturalnym

resztę uwag/porad dotyczy już samego aktu wykonania zdjęcia poprzez kamerę internetową

Jak wykonać zdjcie?

Przed monitorem należy ustawić się we właściwej pozycji co najmie 70cm od kamery, tło z tyły także ma być co najmniej w odległości 1 metra. Następnie wykonać zdjęcie przez aplikację na naszej stronie.

Mam problem z naciśnięciem przycisku bo się ruszam za każdym razem

Są dwa rozwiązania tego problemu, pierwsze jest poproszenie kogoś o pomoc, drugie jest najechaniem kursorem myszki na obraz i i kliknięcie myszką.

Czy mam ograniczoną liczbę zdjęć zanim uda mi się zrobić właściwe?

Nie nie masz, możesz robić zdjęcia dopóki nie otrzymasz oczekiwanego efektu

Czy mogę zastosować zdjęcie z kamery internetowej do paszportu, dowodu osobistego, prawo jazdy, legitymacji.

Jeżeli zdjęcie te spełnia kryteria – to jasne że tak, jeżeli nie spełnia kryteriów a podoba ci się możesz użyć do CV, lub innych luźnych dokumentów, a także wstawić na portale społecznościowe takie jak Nasza Klasa, Facebook, fotkę, czy nawet sprzedać swoje zdjęcie na którymś serwisie fotograficznym.

Jak przenieść kamerę internetową?

jeżeli kamerę internetową masz wbudowaną w komputer – prawdopodobnie masz laptop wówczas musisz ustawić laptop we właściwym miejscu, jeżeli kamera jest zewnętrzna na kablu- ogranicza Ciebie długość kabla.

 

Webcam photoid.eu:

Paszportu    Dowodu osobistego       Prawa jazdy      Inne

Comments   

# Kamera do fotografiiDamian 2013-11-02 01:40
kamera do fotografi musi być conajmniej dobra, dużą role gra światło, jak robimy w nocy przy kompie - to raczej nie spodziewajmy sie cudów. Musze powiedzieć że kamera doskonale nadaje się do robienia zdjęć na próbe, lub zdjęć do portfela
Reply | Reply with quote | Quote

Add comment


Security code
Refresh